sport

Speelschema WK voetbal Brazilië 2014

Door Tomasz Blom - 06 mei 2014

Op donderdag 12 juni gaat in Brazilië voor de twintigste keer het WK voetbal van start. Na 64 wedstrijden zal op 13 juli duidelijk worden welk land zich de komende vier jaar wereldkampioen mag noemen.

Elsevier.nl zet alle wedstrijden op een rij. De tijden zijn Nederlandse tijd.

Groepsfase

Datum Groep Wedstrijd Uitslag Nederlandse tijd Plaats
Donderdag 12 juni A Brazilië – Kroatië 3-1 22.00 uur Sao Paulo
Vrijdag 13 juni A Mexico – Kameroen   1-0 18.00 uur Natal
B Spanje – Nederland 1-5 21.00 uur Salvador
B Chili – Australië  3-1 24.00 uur Cuiaba
Zaterdag 14 juni C Colombia – Griekenland 3-0 18.00 uur Belo Horizonte
D Uruguay – Costa Rica 1-3 21.00 uur Fortaleza
D Engeland – Italië 1-2 24.00 uur Manaus
Zondag 15 juni C Ivoorkust – Japan 2-1 03.00 uur Recife
E Zwitserland – Ecuador 2-1 18.00 uur Brasilia
E Frankrijk – Honduras 3-0 21.00 uur Porto Alegro
F Argentinië – Bosnië-Herzegovina 2-1 24.00 uur Rio de Janeiro
Maandag 16 juni G Duitsland – Portugal 4-0 18.00 uur Salvador
F Iran – Nigeria 0-0 21.00 uur Curitiba
G Ghana – Verenigde Staten 1-2 24.00 uur Natal
Dinsdag 17 juni H België – Algerije 2-1 18.00 uur Belo Horizonte
A BraziliëMexico 0-0 21.00 uur Fortaleza
H Rusland – Zuid-Korea 1-1 24.00 uur Cuiaba
Woensdag 18 juni B Australië – Nederland 2-3 18.00 uur Porto Alegre
B Spanje – Chili 0-2 21.00 uur Rio de Janeiro
A Kameroen – Kroatië 0-4 24.00 uur Manaus
Donderdag 19 juni C Colombia – Ivoorkust

2-1

18.00 uur Brasilia
D Uruguay – Engeland 2-1 21.00 uur Sao Paulo
C Japan – Griekenland 0-0 24.00 uur Natal
Vrijdag 20 juni D Italië – Costa Rica 0-1 18.00 uur Recife
E Zwitserland – Frankrijk 2-5 21.00 uur Salvador
E Honduras – Ecuador  1-2 24.00 uur Curitiba
Zaterdag 21 juni F Argentinië – Iran 1-0 18.00 uur Belo Horizonte
G Duitsland – Ghana   2-2 21.00 uur Fortaleza
F Nigeria – Bosnië-Herzegovina    1-0 24.00 uur Cuiaba
Zondag 22 juni H België – Rusland    1-0 18.00 uur Rio de Janeiro
H Zuid-Korea – Algerije  2-4 21.00 uur  Porto Alegre 
G Verenigde Staten – Portugal  2-2 24.00 uur Manaus
Maandag 23 juni B Australië – Spanje

0-3

18.00 uur Curitiba
B Nederland – Chili

2-0

18.00 uur Sao Paulo
A Kameroen – Brazilië 1-4 22.00 uur  Brasilia 
A Kroatië – Mexico 1-3 22.00 uur Recife
Dinsdag 24 juni D Italië – Uruguay   0-1 18.00 uur Natal
D Costa Rica – Engeland 0-0 18.00 uur Belo Horizonte
C Japan – Colombia 1-4 22.00 uur Cuiaba
C Griekenland – Ivoorkust 2-1 22.00 uur Fortaleza
Woensdag 25 juni F Nigeria – Argentinië 2-3 18.00 uur Porto Alegre
F Bosnië Herzegovina – Iran 3-1 18.00 uur Salvador
E Honduras – Zwitserland 0-3 22.00 uur Manaus
E Ecuador – Frankrijk 0-0 22.00 uur Rio de Janeiro
Donderdag 26 juni G Verenigde Staten – Duitsland   0-1 18.00 uur Recife
G Portugal – Ghana 2-1 18.00 uur Brasilia
H Zuid-Korea – België 0-1 22.00 uur Sao Paulo
H Algerije – Rusland 1-1 22.00 uur Curitiba

Achtste finales

Datum Finale Wedstrijd Uitslag Nederlandse tijd Plaats
Zaterdag 28 juni AF 1 Brazilië – Chili 1-1 18.00 uur Belo Horizonte
AF 2 Colombia – Uruguay 2-0 22.00 uur Rio de Janeiro
Zondag 29 juni AF 3 Nederland – Mexico 2-1 18.00 uur Fortaleza
AF 4 Costa Rica – Griekenland 5-3 22.00 uur Recife
Maandag 30 juni AF 5 Frankrijk – Nigeria 2-0 18.00 uur Brasilia
AF 6 Duitsland – Algerije 2-1 22.00 uur Porto Alegre
Dinsdag 1 juli AF 7 Argentinië – Zwitserland 1-0 18.00 uur Sao Paulo 
AF 8 België – Verenigde Staten 2-1 22.00 uur Salvador

Kwart finales

Datum Finale Wedstrijd Uitslag Nederlandse tijd Plaats
Vrijdag 4 juli KF 1 Frankrijk – Duitsland 0-1 21.00 uur Fortaleza
KF 2 Brazilië – Colombia 2-1 18.00 uur Rio de Janeiro
Zaterdag 5 juli KF 3 Nederland – Costa Rica 4-3 22.00 uur Salvador
KF 4 Argentinië – België 1-0 18.00 uur Brasilia 

Halve finales

Datum Finale Wedstrijd Uitslag Nederlandse tijd Plaats
Dinsdag 8 juli HF 1 Brazilië – Duitsland 1-7 22.00 uur Belo Horizonte
Woensdag 9 juli HF 2 Nederland – Argentinië 0-1 22.00 uur Sao Paulo

Troostfinale

Datum Wedstrijd Uitslag Nederlandse tijd Plaats
Zaterdag 12 juli Brazilië – Nederland 22.00 uur

Brasilia

Finale

Datum Wedstrijd Uitslag Nederlandse tijd Plaats
Zondag 13 juli Duitsland – Argentinië 21.00 uur

Rio de Janeiro

Verliezer HF 1 – Verliezer HF 2

Ingelogde abonnees van Elsevier Weekblad kunnen reageren.